מדרשת לינדנבאום – עולם של תורה

תכנית הדס
 

נפתחה ההרשמה לתכנית הדס לשנת הלימודים תשע''ח

מערכת שיעורים  להרשמה לחצי כאן    

אודות תכנית הדס

הדס-  תכנית המשלבת לימוד תורה מעמיק רחב ומגוון עם שירות צבאי בחיל החינוך ,חיל המודיעין ובחיל האוויר הבנות משרתות בצבא בקבוצה במסגרת גרעין "הדס" המלווה ע''י צוות המדרשה באופן עקבי. "הדס" הינה תכנית המשלבת לימוד תורה רחב ומעמיק עם שרות צבאי משמעותי ביחד עם חברותיך .

תכנית זו מיועדת לרוצות להעמיק את עולמן הרוחני והידע שלהן בתנ''ך, תלמוד, הלכה ומחשבה. דגש מיוחד מושם על העמקת שורשי האמונה והתודעה היהודית תוך מפגש עם קשת רחבה של דעות וגלריה מרהיבה של סגנונות ודמויות תורניות במטרה לטפח ולפתח נטיותיה האישיות של כל לומדת. בתוכנית הדרכה רוחנית ולימודית לקראת השירות והחיים, בשירות מאתגר, נתינה עצומה וממצה וליווי אינטנסיבי של צוות המלמדים במהלך השירות הצבאי וחיבור התורה לחיים. הליווי בשירות הצבאי הינו ליווי הכולל "פגש" אחת לשבועיים, שיעור ומפגש עם הבנות בבסיסים הצבאיים מדרומה של הארץ ועד לצפונה. מפת הפגשים כוללת כ- 15 בסיסים אשר אליהם מגיעים אנשי הצוות המדרשה "חמושים" במיני מתיקה ובמזון רוחני (שיעור). כמו – כן הבנות, החיילות, מגיעות לשלושה סופי שבוע למדרשה במהלך כל שנה מהשירות, בהם הן חוזרות וחובשות את ספסלי בית המדרש וממלאות את המצברים.

בנוסף המדרשה שוכרת מספר דירות מסביב לקריה בתל אביב עבור הבנות המשרתות באיזור על מנת לאפשר להן מגורים בצוותא.

אנו מזמנים אותך לבוא, להכיר את בית המדרש מקרוב, ללמוד ולשרת עימנו במסלולים השונים:

חיל חינוך- משקי''ת הוראה

תפקיד משקי''ת הוראה הוא מהתפקידים האתגרים בצבא - כמורה תהיי אחראית בתחומי השכלה וההכנה לשירות. תפקיד משקי''ת ההוראה משלב מרכיבי הוראה ופיקוד ויוצר דמות המהווה דוגמה ומופת לחייליה. מפקדת שהיא גם מורה לחיילים מאוכלוסיות מיוחדות הזקוקים: להקניית השפה העברית (לעולים חדשים), להשלמת השכלה במקצועות יסוד, להפנמת ערכי צה''ל ולסיוע בהסתגלות לחיי צבא. כמפקדת תהיי אחראית להקניית ערכים הנדרשים מכל חייל בצה''ל, תוך מתן דוגמה אישית ומתן עזרה וסיוע בתחומים שונים.

חיל מודיעין

חיל המודיעין הינו הגורם הבלעדי בצה''ל האחראי על גיבוש תמונת המצב המודיעינית שעל בסיסה מתקבלות ההחלטות הביטחוניות. הערובה להצלחת משימתו של החיל הינה איכות המשאב האנושי המרכיב אותו. בהתאם לכך, מאתר חיל המודיעין את המועמדים האיכותיים ביותר אותם ירצה לשלב בשורותיו. בשירותך תוכלי להיות שותפה לאתגרים מודיעיניים שהשתיקה יפה להם. תהי חלק מהאנשים העומדים מאחורי הקלעים של עשייה מאתגרת ומרתקת זו המצילה את חיינו מדי יום ביומו. במסגרת תפקידים אלו תדרשי למצות את מלוא כישורייך תוך הפעלת כושר ניתוח, יישום השכלה ודימיון, כל זאת כדי לקבל החלטות בתנאי אי וודאות במטרה להבין תהליכים והתפתחויות שונות מעבר למובנן הטקסטואלי המקיימות את ההווה והצופות את העתיד.

חיל האוויר

חיל האוויר הישראלי, או בשמו הרשמי "זרוע האוויר והחלל", הוא הזרוע האווירית של צבא הגנה לישראל. חיל האוויר הישראלי נחשב לחזק במזרח התיכון, ולאחד מחילות האוויר הטובים והמתקדמים בעולם. משימתו העיקרית של החיל היא להגן בממד האווירי על מדינת ישראל ולהשיג עליונות אווירית בכל מרחבי הפעולה של צה''ל. כמו גם ליצור את תמונת המודיעין האווירית ולהשתתף ביצירת התמונה המודיעין הכוללת של מדינת ישראל. במסגרת תפקידי המסלול של תכנית "הדס" בחיל תוכלי להיות שותפה לאתגרים מודיעיניים אלו תוך מיצוי כישרונותייך בתחום האוויר ובתעסוקה מבצעית מאתגרת. בת גרעין " הדס" להשתלב בתפקידי מודיעין שונים (מודיעין אלקטרוני, חוקרת מודיעין, מפענחת תצ''א ועוד) וכן תוכל בת הדס להשתלב בתפקידי הדרכה שונים (כמדריכת סימולטורים ועוד...)

• הרישום והמיונים לקראת השרות הצבאי בשיתוף עם הגורמים המקצועיים

פרטי התוכנית

  • סוג התכנית :
    תכנית למסיימות תיכון ולפני שירות צבאי מלא
  • משך התוכנית :
    שנת לימוד במדרשה, אלול עד תמוז, גיוס לחילות המודיעין, החינוך או האוויר - תוכנית בת 3 שנים