מדרשת לינדנבאום – עולם של תורה

אודות

המכון למנהיגות הלכתית ע”ש סוזי ברדפילד נוסד בשנת תשס”ז ומיועד לנשים בעלות רקע מעמיק ורחב בתלמוד ובהלכה. הלומדות, המכונות עמיתות, עוברות הכשרה מקיפה בתכנית הלימודים הקלאסית של לימודי רבנות, הכוללים את הלכות איסור והיתר, שבת, נדה ומקוואות, אבלות, וסידור חופה וקידושין. משך תקופת ההכשרה הוא חמש שנים, וכולל עשרים ושש שעות שבועיות. בסיום המסלול, הנשים שעמדו בהצלחה בכל המבחנים, מקבלות “היתר הוראה” – האישור הנהוג מדורי דורות להנהיג ולפסוק הלכה. התכנית כוללת סדנאות העשרה המעצימות את יכולת הלומדות להתמודד עם אתגרי מעגל החיים, ועם מצוקות אישיות וקהילתיות.
העמיתות מקבלות מלגות קיום במהלך הלימודים.

יש פה התפתחות היסטורית אבל היא נעשית בצעדים קטנים, בענווה ובהרבה עבודה קשה ומסורה, לצדה של אהבה גדולה לתורה ולעם ישראל.

הרבנית ענת נובוסלסקי, מוסמכת בהיתר הוראה, מייסדת ומנהלת מכון “שאלינא” במודיעין

היופי בלימוד הלכה הוא שאיננו פאסיבי: החיכוך המתמיד בין נסיבות החיים לבין הטקסט קופץ מכל סימן וסעיף בשולחן ערוך ומכל תשובה הלכתית. בשיעורי הרב שוקי רייך אין דרך מילוט אל עבר אזור אינטלקטואלי מופשט. ההלכה מתגלית כשטח אש או כסימפוניה, בהם נפגשים המסורת העשירה שלנו עם החיים ושם מוצאים את הצורם ואת ההרמוני במלוא עוצמתם.

הר’ מאירה וולט-מארק, מוסמכת בהיתר הוראה, עוסקת בליווי רוחני/הלכתי בתחומי הבריאות

ככל שנכנסות יותר נשים ללימוד אינטנסיבי של ההלכה בתכנית מלאה רבת שנים, כך נרגיש באמת את ההשפעה האדירה של תרומת המנהיגות ”הנשית בעבודת ה’.

ד”ר ג’ני רוזנפלד, עמיתה במכון, מחברת עמיתה של הספר “עת לאהוב: מדריך לאנטימיות מינית לזוגות מתחתנים”, מנהיגה רוחנית בעיר אפרת במינוי מיוחד של רב העיר

מהות החזון של המכון למנהיגות הלכתית ע”ש סוזי ברדפילד היא להכשיר נשים למדניות לנטילת חלק בשיח המורכב והמעמיק של שפת ההלכה, ולהעניק להן כלים הנדרשים לשירות במוסדותיו וקהילותיו של כלל ישראל דרך מנהיגות הלכתית ורוחנית נבונה, קשובה ומשמעותית.

פרטי התוכנית

  • סוג התכנית :
    לימודים מתקדמים בהלכה וגמרא
  • משך התוכנית :
    חמש שנים